![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ask 7187214
*
nr 718 7214
Ask
Pläter, längd: 17
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2011
kl 17:05:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 21:50:54
1
Vinnande bud
1/10 19:21:43
2
300 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask nysilver pläter silver ädelmetall
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21
-
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
5062 Likörglas
12st, Gullaskrufs. Höjd: 11cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:36
-
5191 Skrivmaskin
Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:01
-
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11
*
Ask
nr 718 7214
Ask
Pläter, längd: 17
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 21:50:54 | 1 | Vinnande bud |
1/10 19:21:43 | 2 | 300 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask nysilver pläter silver ädelmetall
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:21 -
5150 Flaska
mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
-
5062 Likörglas
12st, Gullaskrufs. Höjd: 11cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:36 -
5191 Skrivmaskin
Olivetti. "Valentine", formgiven av Ettore Sottsas..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:01 -
5255 Takarmatur
med glaskupor, 1930-tal. Diameter: 68 cm, höjd: ca..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:11